Zavřít
Již druhým rokem mám možnost pracovat se zařízeními PDA především od společnosti Zebra. Jedná se o velice šikovná zařízení která jsem použil v nejednom ze svých projektů.
Za zmínku může stát například kompletní evidence majetku kde je možnost pomocí načtení štítků zjistit informace o daném majetku (jméno, odpovědnou osobu, umístění, stav, fotografie).
Dalším z příkladů může být evidence tonerů s možností vyhledávání v regálech pomocí jména toneru, jména tiskárny nebo jejího typu.
V neposlední řadě i jednoduchá aplikace pro naskladnění a vyskladnění položek s napojením přes API do systému ABRA.
Jak si můžete povšimnout z snímků níže setkal jsem se již s nejrůznějšími tiskárnami a druhy propojení.
Jedná se například o jehličkovou tiskárnu Epson-LX350, zde například probíhala komunikace pomocí print serveru kde byla tiskárna připojená k routeru pomocí USB, samotný tisk pak probíhal ze zařízení android které bylo připojené na stejný router.
Další zajímavým propojením může být tiskárna na účtenky, zde totiž tiskárna využívala ještě starý paralelní port LPT do kterého byl opět připojen print server, zde však samotná komunikace probíhala pomocí bluetooth.
Jak tyto příklady propojení ukazují i se starší technikou kterou máte se stále dá propojovat moderní systémy v rámci stovek korun, na místo kupování drahé nové techniky.
Jako každý ajťák si i já rád ulehčuji práci a z toho důvodu jsem vytvořil několik systému co se objednávání jídla týče.
Jedním z nich je například aplikace pro kávovar, vzhledem k tomu že mě nebavilo si pokaždé měnit nastavení poměru káva, mléko ručně na kávovaru přišlo mi jako jednodušší varianta zjistit komunikaci kávovaru s bluetooth aplikací a udělat si vlastní která mi každý nápoj přesně natočí do hrníčku aniž by přetekl, ještě dodělat to aby mi to ten hrníček samo dávalo pod trysku kávovaru.
Dalším ze systémů je systém pro objednávání jídel, ten fungoval způsobem že daná osoba vyrazí s tabletem z nabídky produktů vybere produkty které si ostatní kolegové chtějí objednat, nabídne možnost zaplatit až po přivezení jídla, v hotovosti, pomocí QR kódu a nebo převodem, po dokončení sběru objednávek stačilo tablet připojit k print serveru a člověk si mohl vytisknout seznam pro sebe kde viděl dané osoby, jak zaplatili a kolik a zároveň i papír pro danou restauraci bez jmen pouze s názvy popřípadě číslem produktů, množstvím a celkovou cenou.
Posledním a nejzajímavějším systémem je pak objednávání jídel pomocí webové stránky dostupné v lokální síti, případně pomocí tabletu kde se daní uživatelé přihlašují čipem. Všechny objednávky se pak nachází v jednoduchém csv souboru které je možné vytisknout například pro vyúčtování a nebo pro restauraci se seznamem objednávek.
Jednoduchá elektronická pokladna pro zařízení Android s možností úpravy položek, tvořením lístků pro dané osoby a samotnou platbou.
Propojení s bluetooth tiskárnou na účtenky.
Propojení s bluetooth čtečkou čárových kódů.
Skladová evidence s možností využití čtečky pro rychlé naskladnění položek.
Tisk objednávek a párování, vhodné například pro kuchyni nebo vychystávací sklad.
Rozhodně jeden z největších a nejsložitějších projektů který jsem zatím dělal.
Jedná se o řešení díky kterému je možné spravovat vaše android zařízení (tablety, telefony, čtečky) díky webové správě.
Klíčové vlastnosti:
Odstranění předinstalovaných aplikací, Zobrazování konkrétní aplikace (kiosek), Možnost blokace aplikací (jak pro konkrétní zařízení tak pro skupiny), Možnost blokace instalace aplikací, Název zařízení na zamykací obrazovce, Blokace továrního obnovení, Možnost uzamčení zařízení na dálku, Možnost obejít zámek obrazovky.
Získávané informace:
GPS poloha, IMEI, Sériové číslo simkarty, Zobrazení nainstalovaných aplikací, Zjištění stavu baterie, Zjištění stavu bluetooth, Zjištění sériového čísla zařízení, Zjištění verze androidu, Zjištění zapnutých možností vývojáře a USB debuggingu, a další.
*Obrázky uvedené výše jsou z více verzí aplikace